UKS Szkoła Karate Tradycyjnego w Piotrkowie Trybunalskim, Bełchatowie i Tuszynie.
Wtorki: 16.00 - 17.00 Czwartki: 16.00 - 17.00

O nas

Nasz klub - informacje


Uczniowski Klub Sportowy - Szkoła Karate Tradycyjnego  w Piotrkowie Trybunalskim (UKS-SKT)  został założony 22 sierpnia 2003 roku przez Piotrkowianina Rafała Michalaka (zdjęcie poniżej). Rafał jest trenerem Polskiej Unii Karate Tradycyjnego oraz absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Treningi karate tradycyjnego rozpoczął w 1990 roku w Piotrkowie Trybunalskim pod okiem Sensei Szczepan Thomas 6 DAN. Obecnie instruktorem prowadzącym jest Sensei Włodzimierz Kwieciński 9 DAN.

W swojej 33-letniej karierze zdobył dużo osiągnięć jako zawodnik (osiągnięcia poniżej).Klub prężnie się rozwija odnosząc sukcesy na terenie województwa łódzkiego, w kraju oraz na arenie międzybarodowej. Uczniowie UKS - Szkoły Karate Tradycyjnego w Piotrkowie Trybunalskim biorą udział wraz ze swoim instruktorem w corocznym Międzynarodowym zgrupowaniu Gasshuku , które odbywa się w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo-Stara Wieś“, uczestniczą również w obozach karate i zawodach sportowych. 

Karate tradycyjne jest sztuką samoobrony, ale również jako sztuka fizyczna karate tradycyjne nie ma sobie równych. Karate tradycyjne jest dla wszystkich. Karate ćwiczą dzieci, młodzież jak i osoby dorosłe. Dzisiaj spokojnie możemy karate zaliczyć do tak zwanych „ Sportów całego życia”. Sport całego życia to sport, który można rozpocząć niemalże w każdym okresie swojego życia.   Szkolenie obejmuje:  naukę w zakresie karate tradycyjnego, naukę samoobrony, samoobronę kobiet.

Zajęcia prowadzone są od września do czerwca przez okres 10 miesięcy. Szkoła organizuje egzaminy na stopnie uczniowskie, obozy zimowe i letnie, turnieje sportowe.  

Rafał Michalak sensei Rafał Michalak (4 Dan)


 Zachęcamy do czynnego uprawiania karate tradycyjnego oraz do odwiedzania naszej strony internetowej.

Rafał Michalak
Prezes SKT Piotrków Trybunalski

 

INSTRUKTOR RAFAŁ MICHALAK - OSIĄGNIĘCIA: 

 • I miejsce w konkurencji kata indywidualnym chłopców młodzicy starsi w Mistrzostwach Łodzi Karate Tradycyjnego - Łódź 18.02.1995 r. 
 • I miejsce w kumie indywidualnym w II Mistrzostwach Ozorkowa Karate Tradycyjnego – Ozorków 1996.06.09 r.
 • II miejsce w kata ind. w II Mistrzostwach Ozorkowa Karate Tradycyjnego – Ozorków 1996.06.09 r.
 • II miejsca w kumie indywidualnym chłopców w VII Mistrzostwach Polski Kadetów Karate Tradycyjnego Łódź 4 . 12. 1996 r.
 • III miejsce w kumite indywidualnym chłopców w IX  Mistrzostwach Polski Kadetów- Karate Tradycyjnego – Biłgoraj 7. 11.1998 r.
 • I miejsce w kumite Seniorów w Mistrzostwach Okręgu Mazowieckiego w Karate Tradycyjnym- Grodzisk Mazowiecki 1999 r.
 • I miejsce w kata Seniorów w Mistrzostwach Okręgu Mazowieckiego w Karate Tradycyjnym- Grodzisk Mazowiecki 1999 r.
 • I miejsce w konkurencji EN-BU mężczyzna/ mężczyzna w X Mistrzostwach Polski Kadetów i Juniorów w Karate Tradycyjnym – Brenna 1999 r.
 • III miejsce w konkurencji EN-BU kobieta/mężczyzna w kategorii seniorów - Pierwszy Puchar Polski Karate Tradycyjnego, Poddębice 16.11.2002 r.
 • III miejsce w konkurencji EN-BU mężczyzna/mężczyzna w kategorii seniorów - Pierwszy Puchar Polski Karate Tradycyjnego, Poddębice 16.11.2002 r.
 • II miejsce w konkurencji EN-BU k/m w XIII Mistrzostwach Polski Seniorów i Juniorów w Karate Tradycyjnym – Warszawa 2002 r.
 • II miejsce w konkurencji Kata Drużynowe w XIII Mistrzostwach Polski Seniorów i Juniorów w Karate Tradycyjnym – Warszawa 2002 r.
 • II miejsce w konkurencji EN-BU kobieta/mężczyzna w XIV Mistrzostwach Polski Seniorów i Juniorów w Karate Tradycyjnym- Puławy 12.04.2003 r.
 • I miejsce w konkurencji EN-BU m/m w Kategorii Seniorów w III Pucharze Polski w Karate Tradycyjnym – Uniejów 20.11.2004 r.