UKS Szkoła Karate Tradycyjnego w Piotrkowie Trybunalskim, Bełchatowie i Tuszynie.
Wtorki: 16.00 - 17.00 Czwartki: 16.00 - 17.00

2 czerwca 2018 roku odbył się Piknik Japoński z okazji 15 lecia Uczniowskiego Klubu Sportowego - Szkoły Karate Tradycyjnego w Piotrkowie Trybunalskim. Wszystkim dzieciom oraz rodzicom dziękuję za przybycie. Dziękuję serdecznie wszystkim sympatykom karate tradycyjnego. Rafał Michalak.
Międzynarodowe Seminarium Tradycyjnego Karate-do Zimowe Gasshuku Decyzją Światowej Federacji Karate Tradycyjnego WTKF rok 2018 ogłoszony został „Rokiem dziedzictwa Senseia Nishiyamy”. W tym roku będziemy obchodzić 90 rocznicę urodzin Senseia Nishiyamy i 10 rocznicę jego śmierci. Z tej okazji w 2018 roku zorganizowane zostaną liczne seminaria szkoleniowe, które poprowadzą niezwykle doświadczeni instruktorzy tradycyjnego karate-do z całego świata, którzy u boku Senseia Nishiyamy doskonalili tę sztukę walki i propagowali jej rozwój. Seminarium inaugurującym „Rok dziedzictwa Senseia Nishiyamy” będzie Zimowe Gasshuku 2018.

TERMIN: 14-18 lutego 2018 (środa-niedziela) MIEJSCE: Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo-Stara Wieś“ Stara Wieś 1, 97-570 Przedbórz ORGANIZATOR: Polski Związek Karate Tradycyjnego PROWADZĄCY: WŁODZIMIERZ KWIECIŃSKI Sensei 8 DAN (Polska) - koordynator Gasshuku prezydent Światowej Federacji Karate Tradycyjnego (WTKF), prezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego (PZKT), trener selekcjoner kadry narodowej PZKT. ILIJA JORGA Soke 10 DAN (Serbia) założyciel i prezydent Światowej Federacji Karate Fudokan (World Fudokan Federation, WFF). NELSON CARRION Sensei 7 DAN (Urugwaj) sekretarz generalny Światowej Federacji Karate Tradycyjnego (WTKF), dyrektor generalny i instruktor Instytutu Tradycyjnego Karate-do (Traditional Karate Do Institute, TKI)
W szkoleniu brał równiez udział instruktor UKS-Szkoły Karate Tradycyjnego Rafał Michalak.
W tegorocznym grudniowym spotkaniu w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo – Stara Wieś” uczestniczyło 195 karateków z całej Polski. Kurs Mistrzowski w dniach 15-17 grudnia prowadził sensei Włodzimierz Kwieciński 8 Dan, prezes PZKT. W programie znalazło się również szkolenie dla egzaminatorów PZKT oraz egzaminy, które prowadzili: Andrzej Maciejewski 4 Dan, Andrzej Olech 6 Dan i Józef Rączka 5 Dan.
Z Uczniowskiego Klubu Sportowego - Szkoły Karate Tradycyjnego w Piotrkowie Trybunalskim brał udział w kursie trener Rafał Michalak.
W miniony weekend to jest 15.10.2017 roku w Zgierzu odbyła się kolejna Okręgowa Liga Karate Tradycyjnego Województwa Łódzkiego. Z Uczniowskiego Klubu Sportowego – Szkoły Karate Tradycyjnego w Piotrkowie Trybunalskim wystartowało 16 zawodników prowadzonych przez trenera Rafała Michalaka 3 Dan. Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze zdobywając sześć medali , jeden złoty, dwa srebrne i trzy medale brązowe. Zawodnicy startowali w konkurencjach kata i kumite(sportowa walka) indywidualnie. W kategorii 12 -13 lat bardzo dobrze spisała się Anna Kurpios zdobywając złoty medal, srebro Patrycja Głowacka a brązowy medal wywalczyła Wiktoria Maszczyk. Wszystkie zawodniczki startowały w konkurencji kata indywidualne 9-8 kyu. Bardzo dobrze spisał się Mateusz Siekacz, który zdobył srebrny medal w Juniorach Młodszych do 6 kyu w kata indywidualnym oraz Radosław Kuzon w Juniorach w kata i kumite indywidualnym zdobył dwa brązowe medale. Równie dobrze spisał się młody zawodnik Bartosz Kozłowski, w kategorii 9 lat i młodsi, który na 24 zawodników w swojej kategorii uplasował się w pierwszej dziesiątce. Jestem bardzo zadowolony i dziękuję naszym zawodnikom, ponieważ spisali się na szóstkę i pokazali karate na bardzo wysokim poziomie. Trener Rafał Michalak.
Uczniowski Klub Sportowy - Szkoła Karate Tradycyjnego ogłasza nabór dzieci i młodzieży, na nowy rok szkolny 2017/2018 na zajęcia karate tradycyjnego. Rozpoczęcie treningów karate tradycyjnego już 4 września 2017 roku. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.
Pragniemy poinformować, że w dniach od 24.07 do 9.08. 2017 roku odbyła się letnia akademia karate tradycyjnego przeprowadzona przez Uczniowski Klub Sportowy -Szkoła Karate Tradycyjnego w Piotrkowie Trybunalskim. Zajęcia prowadził trener Rafał Michalak 3 Dan. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w treningach karate.
W dniach 3.06.2017 roku Atlas Arena Łódź odbył się XVII Ogólnopolski Puchar Dzieci w Karate Tradycyjnym Orlen 2017. Uczestnikami Puchary Polski byli również zawodnicy z Uczniowskiego Klubu Sportowego - Szkoły Karate Tradycyjnego w Piotrkowie Trybunalskim prowadzonej przez Rafała Michalaka. Pragnę pogratulować naszym zawodnikom i zawodniczkom wspaniałego występu i podziękować również rodzicom, którzy dzielnie wspierali i kibicowali naszym dzieciom. Bardzo dziękuję. Rafał Michalak.
20 maja 2017 roku w Ozorkowie odbyła się III Liga Karate Tradycyjnego Województwa Łódzkiego, w ramach której odbyły się również Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Z Uczniowskiego Klubu Sportowego-Szkoły Karate Tradycyjnego w Piotrkowie Trybunalskim wystartowało 11 zawodników.Najlepiej spisała się Katarzyna Dudkiewicz zdobywając 3 miejsce w kata indywidualnym, w kategorii młodzicy 9 lat i miniej oraz Mateusz Siekacz, który również uplasował się na 3 pozycji w kata indywidualnym w kategorii Junior Młodszy.